Konferencija “Atrask jau šiandien!”

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas liepos 14 d. Rietavo kultūros centre sveikino svečius ir dalyvius, susirinkusius į konferenciją „Atrask jau šiandien!” „Tai puikus kooperacijos pavyzdys, apimantis net keturis rajonus – Kupiškio, Telšių, Plungės ir Rietavo sav. Tik kooperuodamiesi, siekdami žinių, bendradarbiaudami ir padėdami vieni kitiems sėkmingai galime įgyvendinti naujus sumanymus ir užtikrinti kaimo gyvybingumą. Lietuvių tauta – ne tik darbšti, bet ir kūrybinga. Kiekviena kaimo gaspadinė geba suspausti gardų sūrį, tačiau kiekvienos gaspadinės sūris – kitokio skonio. Pienas – unikalus produktas, suteikiantis puikiausias galimybes atsiskleisti gaspadinių išmonei. Karvytė nuo seno lietuvių buvo vadinama šeimos maitintoja. Gaila, kad šiandien pieno sektoriaus situacija sudėtinga, tačiau tikėkimės, kad darbščių ir kūrybingų žmonių pagalba pieno sektorius bus sėkmingas” – kalbėjo A.Stančikas.  

Konferenciją organizavo Rietavo turizmo ir verslo informacijos centras. Konferencijoje buvo pristatytas projektas „Pieno kelias“, kurio tikslas – tęsti ir puoselėti tradicinį kaimišką ūkininkavimą. „Pieno kelio“ maršrute siūloma 15 edukacinių programų, kurių metu galima išmokti sukti kastinį, pasigaminti sūrį, mokytis senųjų amatų. Kiekviena edukacinė programa prisideda prie turizmo vystymo Lietuvoje, ugdo vietos gamintojų gebėjimus ir kompetencijas, skatina bendradarbiauti ir kooperuotis bendrai ir ekonomiškai naudingai veiklai.

Konferencijos metu buvo perskaityti pranešimai apie Oginskių šeimos paveldą, žemaičių kilmės paieškas, novatoriškų temų vystymaą regionuose, turizmo rinkodaros priemones Lietuvos turizmo skatinimui, trumposios maisto grandinės diegimą, paslaugų įvairovę „Pieno kelio“ ūkiuose. Pranešimus skaitė Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas, žurnalistas Eugenijus Bunka, Valstybinio turizmo departamento vyriausioji specialistė Ieva Druktenė, Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Laima Dockevičienė ir projektų administratorė Rasa Baliulevičienė. „Pieno kelio“ maršruto dalyvių paslaugas savo pasisakymais iliustravo Jurgita Ivinskienė, „Gaudkalnio Kitokio ūkio“ šeimininkė, Ovidija Šidlauskaitė, kooperatyvo „Pieno puta“ pardavimų vadovė, Raimonda Jusienė, Jusių ekologinio ūkio šeimininkė.

Po konferencijos vyko mugė, kurioje buvo galima nusipirkti pieno gaminių, kepinių, rankdarbių, medaus, rankų darbo nėrinių ir mezginių, paveikslų, kurių autoriai – darbštūs ir sumanūs kaimo žmonės.

ŽŪR Savivaldos organizatorė Rietavo sav. ir Plungės r. Birutė Dromantienė

[Best_Wordpress_Gallery id=”41″ gal_title=”2016_08_01″]