KVIEČIA FESTIVALIS

2018 m. birželio 9 – 10 d. Joniškio rajono Kirnaičių kaimo bendruomenė drauge su Žemės ūkio rūmais organizuoja festivalį, skirtą paminėti Lietuvos 100-mečiui „Šimtmečio šviesoj – mes ir sporte, ir dainoj…“

„Dvyliktas tarptautinis žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivalis – išpuoselėtas, tobulintas vienuolika metų. Simbolinis – tarsi dvyliktas mėnuo metuose. Tapęs vienu iš pagrindinių rajono renginių, ne vienus metus ironiškai vertintas politikų, ignoruotas pavyduolių ir tų, kurie ne šventes kartu nori švęsti, bet naudas iš švenčių turėti. Bet mes, kurie myli savo kraštą ir festivalį – dėkojame piktiesiems. Suteikė jie mums jėgų ir noro tobulėti, džiuginti visus, kurie beatodairiškai myli savo žemę, kaimą ir žmones. Nors šis festivalis tradiciškai vadinamas žemdirbių ir kaimo bendruomenių festivaliu, bet supraskite, kad jis nėra skirtas tik tų kategorijų žmonėms. Atvirai laukiame ir miestiečių, kurie taip pat gyvena bendruomenėse ir tarp jų, ko gero, yra dauguma, turinčių tamprių sąsajų su kaimu, su provincija. O ir dauguma įtakingų rajono politikų, verslininkų yra iš to paties kaimo, todėl jiems neturėtų būti svarbu – ar šis renginys yra politiškai patogus, ar tame renginyje nepageidautinas politikavimas. Svarbu, kad valdžios žmonės šiame renginyje pabūtų tarp paprastų žmonių, pajustų jų atvirumą, norą priartėti ir suvokti, jog visi čia laukiami be kokių nors išskaičiavimų. Net be jokio pykčio, prisiminus kiek šis renginys buvo nuvertinamas rajono valdžios kabinetuose,“ – pasakoja Kirnaičių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Ladukas.

Kaip ir kiekvienais metais, šiais metais čia netruks gerų ir mažiems ir dideliems, ir miestelėnams, ir kaimo gyventojams, ir lietuvaičiams ir užsienio svečiams. Kultūrinėje programoje tikimasi sulaukti daug liaudies kolektyvų, grupės „2 Donatai”, El Fuego”, „Top vyrai”, „Rondo”, „De Grante“.

FESTIVALIO PROGRAMA