Lauko diena ekologams

Liepos 19 d. Rietavo žirgyne vyko lauko diena „Inovatyvių technologijų taikymas ekologinės gamybos ūkiuose“.

Į lauko dieną susirinko ekologinių ūkių savininkai iš Molėtų, Kauno, Kelmės, Rokiškio, Marijampolės, Vilniaus, Mažeikių, Šilalės, Kėdainių, Telšių, Šalčininkų, Tauragės, Klaipėdos, Panevėžio, Rietavo, Plungės rajonų. Susirinkusius ūkininkus pasveikino Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) Savivaldos organizatorė Rietavo sav. ir Plungės r. Birutė Dromantienė. „Nors Žemaitijos regione ir neturime didelių augalininkystės ekologinių ūkių, tačiau didžiuojamės rajono pienininkais, mėsinių galvijų augintojais, nedideliais augalininkystės srities ekologiniais ūkiais ir tikimės, kad naujos žinios ir informacija pagelbės tobulinti gaminamos ekologiškos produkcijos kokybę, taikant inovatyvias technologijas“, – kalbėjo B. Dromantienė.

B. Dromantienė                              dr. Edita Karbauskienė

„Renginio tikslas – supažindinti ekologiškai ūkininkaujančius ūkininkus su mokslo pažanga ir naujomis inovatyviomis technologijomis, kurių pagalba ūkininkai gali gauti didesnę pridėtinę vertą. Labai svarbu, kad ūkininkai bendradarbiautų ir su konsultantais, ir su mokslininkais, ir su verslo atstovais ir tinkamai pasirinktų savo ūkiui tinkamus produktus“, – kalbėjo ŽŪR konsultantė dr. Edita Karbauskienė.

Ūkininkai išklausė ne tik teorinių inovatyvių technologijų pristatymo, bet ir jų praktinio pritaikymo VšĮ „Rietavo žirgynas“ sertifikuotame ekologiniame ūkyje.