Lietuvos pozicija dėl Mercosur

2019 m. liepos 16 d. Užsienio reikalų ministerijoje vyko Europos Sąjungos reikalų išorinių ekonominių santykių darbo grupės posėdis, kuriame dalyvavo Žemės ūkio rūmų Tarptautinio skyriaus vedėja Vaida Leščauskaitė. Posėdžio metu pristatyta Lietuvos pozicija dėl Europos Sąjungos (ES) ir Pietų Amerikos šalių bloko  Mercosur prekybos sutarties, taip pat aptarta sutartis tarp ES ir Vietnamo, ES ir Jungtinių Amerikos Valstijų prekybiniai santykiai. 

Užsienio reikalų viceministras A. Zanavičius pristatė Lietuvos poziciją dėl sutarties su Mercosur. Lietuvos eksportas į šias šalis – Braziliją, Argentiną, Urugvajų, Paragvajų ir Venesuelą – eksportuoja prekių už 25 milijonus EUR. Pagrindinės eksporto prekės – trąšos, cigaretės, kviečių glitimas. Pasirašius laisvos prekybos sutartį Lietuvos eksportuotojai sutaupys apie 1,5 milijono EUR. 

„Lietuvos pozicija teigia, kad susitarimas yra subalansuotas ir atspindi daugumą puolamųjų interesų. ES rinkos atvėrimas jautriuose sektoriuose bus ribotas ir vyks palaipsniui – tai leis prisitaikyti prie besikeičiančių rinkos sąlygų. Naikinami tarifiniai ir netarifiniai barjerai atvers naujas galimybes Lietuvos pramonės eksportuotojams – tiek eksportuojantiems tiesiogiai, teik dalyvaujantiems ES grandinėse,” – teigė viceministras. 

Vaida Leščauskaitė posėdžio metu pabrėžė, jog ŽŪR nariams ypač svarbu, kad importuojamos prekės būtų pagamintos laikantis maisto kokybės, gyvūnų gerovės ir aplinkosaugos standartų. „Turi būti užtikrinti ES lygmens standartai, kad mūsų ūkininkai, kuriems šių standartų laikymasis reiškia didelius gamybos kaštus, neatsidurtų konkurenciškai silpnesnėje padėtyje,” – pažymėjo V. Leščauskaitė.

***

Mercosur – tarptautinė muitų sąjunga tarp Pietų Amerikos šalių: Argentinos, Brazilijos, Urugvajaus, Paragvajaus ir Venesuelos.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.

Skip to content