Naudingi mokymai žvėrelių augintojams

Spalio 4 d.  Česlovo Tallat-Kelpšos vadovaujamame, viename iš garsiausių kailinių žvėrelių ūkių Europoje, AB „Vilkijos ūkis”,  vyko Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos organizuoti kailių klasifikavimo mokymai (ang. Grading school).

Jau keletą metų iš eilės juos Lietuvoje veda kompanijos „Kopenhagos kailiai“ (ang. Kopenhagen Fur) atstovai – Finn Winther, Lars Jacobsen, Rehhe Schacht, Michael Egevang.

„Kopenhagos kailiai“ – tai Danijos žvėrelių augintojams priklausantis, išskirtinis ir visame pasaulyje žinomas prabangus prekės ženklas bei didžiausias pasaulyje kailių aukcionų rengėjas, pripažintas dėl savo išskirtinės kokybės.

Šįmet kailių klasifikavimo mokymuose dalyvavo 22 dalyviai – kailinių žvėrelių augintojai iš visos Lietuvos. Renginio metu vyko diskusijos apie žvėrelių auginimą ir priežiūrą, jų kailio savybes, skirtingose šalyse taikomus standartus ir dabartines kailių tendencijas.

Mokymų metu dalyviai turėjo galimybę išmokti kaip atskirti kokybišką kailį nuo mažiau kokybiško, kokia yra kailių klasifikacija, kuo skiriasi trumpo ir ilgo, šviesaus ir tamsaus, tankaus ir plonesnio kailio ir odos kokybė, į ką atkreipti dėmesį renkantis kailį. Akcentuoti dažniausiai pasitaikantys kailių trūkumai, mokytasi atpažinti pačios aukščiausios kokybės kailius ir vėliau pritaikyti įgytas žinias savo ūkio praktikoje.

Č.Tallat – Kelpša paminėjo, kad kailininkystė – pasaulinė ūkio šaka, o Lietuvoje pagamintų kailių paklausa nuolat didėja tiek Europoje, tiek visame pasaulyje. Švelniakailių žvėrelių auginimo kokybei taikomi griežti reikalavimai, užtikrinantys aukštą jų gyvenimo gerovę, nes nuo gyvūno sveikatingumo ir išvaizdos priklauso visa ši ūkio šaka.

 

 

 

 

 

 

Skip to content