Paroda Šepetove

Birželio 25-26 d. Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Sigitas Dimaitis sveikino šiaurės rytų Lenkijoje – Šepetove vykstančios XXIII veislinių gyvūnų parodos dalyvius ir svečius.

Parodos globėjas – Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Krzysztofas Jurgielas. Ši paroda yra viena didžiausių ir svarbiausių Lenkijoje vystančių veislinių gyvūnų parodų.  Dvi parodų dienas Šepetovas tampa tikra Lenkijos žemės ūkio sostine, kur demonstruojami Lenkijos pasiekimai veislininkystėje, pristatomi pieno ūkių pasiekimai, veislinės ožkos, arkliai, avys, triušiai, vištos.

Jau 23-i metai vykstanti paroda sulaukia per porą šimtų šalies ir užsienio dalyvių – verslo partnerių, žemės ūkio technikos, įrangos gamintojų, gyvulių, melžimo įrangos ir pašarų įmonių, trąšų, finansinių ir konsultavimo institucijų, teikiančių paslaugas žemės ūkio sektoriui.  Taip pat dalyvauja įmonės, kurios rūpinasi veislininkystės pažanga genetikos srityje.

Vykstanti paroda užima 10 ha plotą.  Demonstruojama beveik 1000 gyvūnų, kuriuos į parodą atveža ūkininkai.  Paroda kiekvienais metais vyksta birželio mėnesio paskutiniojo savaitgalio dvi dienas, todėl Lenkijos ūkininkai – parodos dalyviai ir lankytojai kiekvienais metais žino ką veiks birželio pabaigoje: vieni jų – ruošia eksponatus parodai, kiti – ruošiasi lankyti parodą, susipažinti su naujovėmis, žemės ūkio technika, įranga, ar savo vaikučiams suteikti teigiamų emocijų.

Parodos metu buvo galima susipažinti su daugiau kaip 250 veislių kultūrų – grūdų, kukurūzų, žolės ir ankštinių ir aliejinių augalų sėklų. Ekspertai supažindino su atliktais tyrimais ir teikė konsultacijas dėl trąšų, veislių ir augalų apsaugos priemonių pasirinkimo pagal atskiras kultūras.

Didelis dėmesys parodos metu buvo skirtas jaunųjų ūkininkų pasiekimams pristatyti. Telyčios paruošimą parodai pristatė vienintelės Lenkijoje mokyklos – Palenkės jaunųjų ūkininkų mokyklos atstovai. Savo augintinius pristatė ir 8-10 metų vaikai: avytes, telyčaites, arklius ir triušius.
Parodoje buvo demonstruojami geriausi veisliniai gyvūnai: pieniniai ir mėsiniai galvijai, arkliai, avys, paukščiai, triušiai.  Šiais metais į parodą ūkininkai atvežė 150 karvių ir telyčių.  Mėsinių galvijų augintojai pristatė Limuzinų, Šarolė, Simentalių ir Herefordų veisles.  Arklių augintojai parodą papuošė lenktyniniais ir sunkiaisiais arkliais. Ūkininkai į parodą atvežė per 200 paukščių: vištų dedeklių, broilerių, ančių, žąsų, kalakutų, putpelių.  Triušių augintojai nustebino parodos lankytojus švelniakailių gausa – 500 įvairių veislių triušių.

Parodos metu Lenkijos Podiaskos žemės ūkio rūmai organizavo lenkų tradicinių kiaulienos patiekalų degustavimą.  Tradicinių kiaulienos patiekalų degustavimas organizuojamas jau ketvirti metai ir sulaukia didelio ūkininkų ir svečių susidomėjimo.

Podliaskos vaivadijos žemės ūkio rūmų pirmininkas Grzegorz Leszczyński perdavęs linkėjimus visai Lietuvos žemės ūkio rūmų bendruomenei pakvietė sekančiais metais Lietuvos ūkininkus apsilankyti parodoje.

[Best_Wordpress_Gallery id=”29″ gal_title=”Šepetovas”]