Pavasario darbai Molėtų rajono ūkiuose

Molėtų rajono ūkininkai, kaip ir kitų rajonų, jau išgyveno dar vieną darbingą ir nerimastingą darbo savaitę. Gyvenimas ir darbas kaime nesustojo, ką jau bekalbėti apie kasdienius ūkininkų darbus. Juk pavasaris… Startuoja arimo, tręšimo, sėjos darbai. Ūkininkų darbams nuotolinio darbo metodai nėra tinkami. Juk reikia rūpintis ateities derliumi, kad aprūpinti gyventojus maisto produktais.

„Mūsų rajono ūkininkai rūpestingi. Laukai jau patręšti ir pasirengę sėjai. Žinoma ūkininkus neramina žemos pieno ir galvijų supirkimo kainos, kurios nuo balandžio 1 d. yra sumažintos ir žadama, kad dar bus mažinamos. Skaudu ūkininkams, kad valdžia šiuo sunkiu laikotarpiu negeba, o kaip matome, net nebando spręsti esminių problemų. Štai žemės ūkio ministerija daug kalba apie kooperacijos skatinimą, tačiau kooperuotai žemės ūkio produkcijai taikomos dar mažesnės supirkimo kainos. Kyla klausimas, kam tada kooperuotis? Kokią atsakomybę prisiima žemės ūkio ministerija už vadinamąjį kooperacijos skatinimą“, – rajono ūkininkų vardu teiraujasi LR ŽŪR Savivaldos organizatorė Molėtų rajone Laimė Teresė Ramonienė.

Štai Molėtų rajone Vidos ir Jono Šeikių ūkyje taip pat pilna darbų. Ūkininkai puoselėja savo smulkų šeimos ūkį nuo 2005 metų, kurį įkūrė tėviškėje.  Vida ir Jonas pagal išsilavinimą yra agronomai, todėl natūralu, kad jų ūkis – augalininkystės krypties.

„Turėjome braškių plantaciją, o dabar mūsų veiklos sritis vaistinių medetkų auginimas. Tai – sodo gėlės, kurios skirtos grožiui ir sveikatai, jos visą vasarą  džiugina savo oranžiniais žiedais ir yra labai naudingos mūsų sveikatai.  Kita mūsų auginama kultūra – žieminiai česnakai. Kas metai jų plotas vis didėja ir šiemet siekia jau 30 a. Dabar, karantino metu, tai labai reikalinga kultūra kovojant su virusais ir kitais negalavimais“, – sako Vida Šeikienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.