Gegužės 11 d. Rietavo savivaldybės ūkininkai lankėsi Plungės rajone Platelių seniūnijoje Visvainių kaime gyvenančių seserų Nijolės Makiejavienės ir Vaivos Jundulaitės-Kosienės biodinaminį ūkį „Miško sodai“ .
Vaiva turi per hektarą sodo, kuriame yra uogynai bei keli šiltnamiai. Viename iš šiltnamių auga YAM šaknis (šviesos šaknis arba lietuviškas ženšenis). Gausu įvairių prieskoninių žolelių bei vaistažolių. Vaiva ir jos vyras Giedrius supažindino ūkininkus su auginamų vaistažolių vaistinėmis savybėmis. Giedrius pademonstravo kaip daromi kompostai, ruošiamas humusas.
„Jei apie ekologinį ūkį šį tą ir išmanome, tai biodinaminis ūkininkavimas – natūrali žemdirbystė, paremta įvairių gamtos energijų ir jėgų veikimu bei jų panaudojimu, mums dar vis yra nauja pažintis ir patirtis“ – sako Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Rietavo ir Plungės r. sav. Birutė Dromantienė.
Biodinamika – aukščiausia ekologinio ūkininkavimo forma. Vaivos ir Nijolės ūkis – pirmas Lietuvoje sertifikuotas pagal Vokietijos sertifikavimo įstaigos „Demeter“ reikalavimus.
„Kitas mūsų dienos kelionės tikslas – aplankyti energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką , kuris įsikūręs Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje, o jo šeimininkai – Jurga ir Antanas Jakimavičiai. Energiniai labirintai skirti ne klaidžioti, o medituoti, pasisemti jėgų, pasimelsti, apmąstyti, atrasti nusiraminimą, susigrąžinti vidinę pusiausvyrą, suvokti savo vidinį pasaulį. Šie labirintai turi tik vieną taką, kuriuo medituojantis žmogus gali nueiti iki jo centro ir sugrįžti atgal.
Parke išdėstyti penki labirintai, išpuošti dekoratyviniais augalais, apsodinti gėlėmis, kupolai, mandala, merkaba. Ilgiausias energinio labirinto takelis – 1,7 km ilgio. O norint pereiti visus penkis šiuo metu įrengtus labirintus – susidarytų net puspenkto kilometro“ – pasakoja Birutė Dromantienė.