Ruduo – ir derliaus, ir švenčių metas

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas rugsėjo 24 d. sveikino Pagramančio (Tauragės r.) stadione įsikūrusiuose bendruomenių kiemeliuose derliaus šventės dalyvius. Nuo senovės lietuvaičiams ruduo – ne tik derliaus, bet ir vestuvių metas, todėl pagramantiškiai šiais metais sukvietė svečius į derliaus vestuves.

Tą pačią dieną – rugsėjo 24-ąją Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas padėkos raštais apdovanojo darbščiausius ūkininkus, susirinkusius į Žemaičių Naumiestyje (Šilutės r.) organizuotas Mykolines ir Derliaus šventę.  A. Stančikas už bendruomeniškumą ir nuoširdumą apdovanojo  bitininkus Onutę ir Praną Petrošius, už stambaus galvijų ūkio įkūrimą – ūkininką Algimantą Leščinską iš Užlieknių, inkakliškį Rimantą Stankų – už mėsinės galvijininkystės ūkio puoselėjimą, kintiškį Henriką Cyrolį, Laučių kaimo ūkininką Alvydą Degutį – už javų auginimą pagal pažangias technologijas, jaunąjį Šyšgirių kaimo ūkininką Mantą Macijauską – už įkurtą mėsinių galvijų ūkį ir sekimą tėvų pėdomis, Galnės kaimo (Vainuto sen.) ūkininkę Ireną Petrauskienę, plėtojančią pieno ūkį.

Derliaus šventėse liejosi gera nuotaika, vaišingumas ir išradingumas. „Smagu ir gera matyti kaimo žmones, auginančius kasdienę duoną ir mokančius nuoširdžiai linksmintis, gebančius išradingai pristatyti savo pagamintą produktą, ir be abejo, pavaišinti svečius“ –  švenčių įspūdžiais dalinosi  A. Stančikas.