Šalčininkų žemdirbiai susitiko su ministru

Liepos 12 d. Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos nariai susitiko su Žemės ūkio ministru Giedriu Surpliu.

„Kodėl Lietuvoje tokios žemos pieno supirkimo kainos? Juk jos kaimyninėje Lenkijoje dvigubai didesnės. Štai 2009 m. už 1 l pieną ūkininkai gaudavo 1,15 Lt. (0.33 euro centų), o štai 2018 m. – 0,17-0,20 euro centų. Be to, per paskutinį pusmetį degalų  kainos  pakilo 30 proc. Turiu 80 karvių, tačiau susiduriu su didele  darbuotojų stoka, dėl to, kad negaliu mokėti jiems europinio atlyginimo, nes situacija pieno sektoriuje katastrofiška,“ – kalbėjo ūkininkas Jan Vanagevič.

Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Šalčininkų rajone Marija Liplianskaja pasiteiravo ministro, kokias programas planuoja ministerija, kad sugrąžintų jaunimą į kaimą, kad skatintų ūkių kooperaciją. „Kaip pradėti ūkininkauti jaunam žmogui kaime, jei jis neturi žemės? Pagal dabar skiriamą paramą jaunojo ūkininko įsikūrimui galima įsigyti tik traktorių, o kur dar žemė, kur padargai, įrenginiai, statiniai?“ – klausė ministro M.Liplianskaja.

Ministras G. Surplys atsakydamas į ūkininkų keliamus klausimus ir problemas, pažymėjo, kad išeičių iš šių situacijų yra ieškoma, kad artimiausiu metu yra planuojamos diskusijos dėl Kaimo plėtros programos ir tiesioginių išmokų.

Ministras taip pat atkreipė ūkininkų dėmesį ir į Afrikinio kiaulių maro (AKM) problemą Lietuvoje ir kvietė atsakingai laikytis biosaugos reikalavimų.

Ministras ragino žiūrėti į žemės ūkį kaip į verslą ir ieškoti naujų verslo plėtros galimybių, jungtis ir bendradarbiauti bei kooperuotis.

Visas žemdirbių iškeltas problemas ministras Giedrius Surplys įvardijo kaip namų darbus Žemės ūkio ministerijai, kurias teks spręsti.