Specialistų trūkumas žemės ūkyje

Gegužės 23 d., trečiadienį, 14 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) Seimo Kaimo reikalų komitetas rengia apskritojo stalo diskusiją tema „Dėl kvalifikuotų žemės ūkio specialistų ir darbininkų žemės ūkyje trūkumo“.

Pastaruoju metu žemės ūkio sektoriaus darbdaviai pasigenda ne tik kvalifikuotų žemės ūkiui reikalingų specialistų-konsultantų, bet ir profesinio rengimo institucijose parengtų darbininkų, atitinkančių šiuolaikinius darbo rinkos poreikius. Konferencijoje bus nagrinėjama žemės ūkio specialistų trūkumo problematika, nagrinėjama, su kokiais iššūkiais susiduria profesinio mokymo institucijos rengiant darbininkus žemės ūkiui ir kokios yra įsidarbinimo žemės ūkio sektoriuje galimybės.

Į renginį pakviesti dalyvauti Seimo Kaimo reikalų, Švietimo ir mokslų komitetų, Švietimo ir mokslo bei Žemės ūkio ministerijų, Žemės ūkio rūmų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos, Aleksandro Stulginskio universitetų, profesinių mokyklų, rengiančių darbininkus kaimui ir žemės ūkiui, Lietuvos darbo biržos atstovai.

Renginio programa

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat Seimo „YouTube“ paskyroje.

Informacija apie renginį: Kaimo reikalų komiteto biuro patarėja Simantė Kairienė, tel. (8 5) 239 6645, el. p. simante.kairiene@lrs.lt