Telšiškių darbai ir problemos

LR ŽŪR Savivaldos organizatorė Telšių rajone Edita Šerlinskienė informuoja, kad rajono ūkininkai ir kaimo gyventojai yra sunerimę: neveikia mokyklos, įmonės, įstaigos, sustojo verslas. Vieni kitų žmonės klausinėja, kokia ateitis laukia?

„Žinoma, ūkiuose darbai nesustojo, startuoja pavasario darbai. Ūkininkai žmonės darbštūs ir kantrūs, todėl dirba ir tiek. Gerai, kad reikalingas detales, medžiagas, įrankius ūkininkai gali užsisakyti telefonu, o juos atveža kurjeriai arba pačių įmonių atstovai. Problema yra su gyvulių supirkimu, krito kainos, nebeperka veršelių. Taip pat pieno gamintojai yra visiškoje nežinomybėje  dėl pieno supirkimo kainų. Ūkininkai rūpinasi ūkio darbuotojais, todėl juos aprūpina būtinomis higienos ir apsaugos priemonėmis. Juk jei susirgs darbininkai, kils problemos su darbo jėga kaime. Dabar gerai, nes darbuotojai daugiausiai laiko praleidžia laukuose, o ne patalpose ir mažiau rizikuoja užsikrėsti, – kalba E.Šerlinskienė.

Rajono seniūnijose žemės ūkio specialistai ir pačių seniūnijų darbuotojai dirba ir konsultuoja gyventojus nuotoliniu būdu ir tik keletą dienų per savaitę eina į darbą susitvarkyti būtiniausių  reikalų.

„Aš taip pat dirbu nuotoliniu būdu: konsultuoju ūkininkus, bendraujame, tariamės. Pastaruoju metu ūkininkai teiraujasi dėl mokymų pagal tam tikras galimybes. Puiku, kad Žemės ūkio rūmai ūkininkams gali pasiūlyti nuotolinio mokymo(si) galimybę, todėl visus, kuriems reikalingi mokymai kviečiu kreiptis į mane“, – kviečia E. Šerlinskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.