Trumpųjų grandinių nauda

Liepos 30 d. Lietuvos žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis ir Kooperacijos ir teisės skyriaus vedėja Aušra Žliobaitė susitiko su Rokiškio rajono ūkininkais diskusijai apie trumpąsias maisto grandines ir ūkininkų galimybes aprūpinti vietiniu ir kokybišku maistu vietos viešojo sektoriaus vartotojus.

„Lietuvoje daug kalbama apie tai, kad viešasis sektorius galėtų ir turėtų naudoti vietoje užaugintą produkciją, nes tai naudinga vietos bendruomenei ir krašto žemdirbiams, kadangi piniginės lėšos liktų pačiame regione, kurios galėtų sėkmingai paskatinti vietos regiono vystymąsi. Apsisprendimą pirkti vietinius produktus, lemia keli pagrindiniai motyvai. Pirmiausia tai produktų kokybė – šviežumas ir sauga. Antra – noras prisidėti prie aplinkos apsaugos. Trečias motyvas, labiau emocinis, – tai noras prisidėti prie savo rajono ekonomikos plėtros. Europoje ši tendencija ėmė ryškėti jau nuo 2011 m. Tačiau Lietuvoje pasigendama iniciatyvos iš pačių žemdirbių ir tokių iniciatyvų vietos valdžios palaikymo. Todėl labai džiugu, kad Rokiškyje vietos žemdirbiai ir savivaldybė vienija jėgas ir projektuoja visapusiškai naudingą idėją – aprūpinti viešojo sektoriaus vartotojus vietos maisto produkcija“, – kalbėjo Sigitas Dimaitis.  

„Didžiuojuosi mūsų rajono ūkininkų geranoriškumu ir iniciatyvumu, kadangi prie šios iniciatyvos ketina prisijungti pienininkai Almantas Šedys, Žydrūnė ir Saulius Jasinevičiai, jaunasis ūkininkas-sodininkas Marius Bulovas, daržininkė Ala Muštavinskaja, grūdininkas Eimutis Savickas. Daug diskutuojame su vietos ūkininkais ir dėl kooperacijos naudos. Taigi laukia daug malonių darbų siekiant sutrumpinti maisto grandinę. Džiaugiuosi rajono mero Ramūno Godeliausko ir vicemero Tado Barausko palaikymu ir geranoriškumu“, – dalinasi mintimis LR ŽŪR savivaldos organizatorė Lina Meilutė-Datkūnienė.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.