Už pažangias technologijas – ŽŪR padėka

Rugpjūčio 19 d. įvyko Lietuvos daržovių augintojų asociacija (LDAA) organizuota lauko diena–seminaras „Bulvių veislės, auginimo ir realizacijos aktualijos, žemės dirbimo ir prekinio paruošimo technika”. Lauko diena – seminaras vyko Vilkaviškio r.  Alvytės ir Eugenijaus Valuckų bulvininkystės ūkyje.

Ūkis yra sertifikuotas pagal Nacionalinės kokybės produkcijos (NKP) gamybos sistemą, ūkio šeimininkai ūkyje bando daug veislių, naudoja probiotinius preparatus. Ūkininkai dalyvavo Žemės ūkio rūmų įgyvendiname projekte „Specialių probiotinių kompozicijų naudojimas išskirtinės kokybės produktų (vaisių,daržovių ir grūdų) gamyboje“, o šiandien džiaugiasi savo ūkyje pasiektais rezultatais naudojant probiotikus. NKP produktai ir jų gamybos ir (ar) perdirbimo procesas išsiskiria natūralumu, maistingumu bei aplinkos tausojimo aspektais. Juos gaminant naudojami tik minimalūs, augalų vegetacijai būtini trąšų kiekiai, apskaičiuoti pagal dirvos laboratorinių tyrimų rezultatus bei maisto medžiagų balansą, ribotai naudojamos apsaugos priemonės, nenaudojamos kenksmingos aplinkai toksiškos augalų apsaugos priemonės. Specialias probiotines kompozicijas sudaro natūralūs, esantys gamtoje mikroorganizmai. Šių kompozicijų naudojimas pasėlių, vaisių ir daržovių apsaugai leidžia atsisakyti naudoti aplinkai (dirvai, orui, auginamiems produktams, paviršinių ir gruntinių vandenų) pavojingų cheminių medžiagų ir preparatų (fungicidų, pesticidų ir pan.). Natūralių probiotinių kompozicijų naudojimas išskirtinės kokybės produktų auginime išsaugo bioįvairovę, pagerina darbo aplinką, žmonių sveikatą ir gyvenimo kokybę. Probiotinė kompozicija pašalina patogeninę mikroflorą, gaunami produktai yra sveikesni, juos ilgiau galima išsaugoti nenaudojant cheminių medžiagų ir preparatų.

Šis renginys naudingas buvo ne tik bulvių, bet ir daržovių augintojams. Vyko seminaras „Agronominiai lašelinio laistymo privalumai“, įmonių rėmėjų stendų ir LDAA produkcijos ekspozicijos apžiūra, buvo pristatytas Valuckų ūkis ir gamybinė bazė. LDAA direktorė Zofija Cironkienė ne tik moderavo renginiui, bet ir pristatė bulvių ir daržovių sektoriaus ateities įžvalgas, o LDAA valdybos pirmininkas Martynas Laukaitis pasidžiaugęs aktyviais daržovių augintojų asociacijos nariais, sveikino seminaro dalyvius ir linkėjo gero derliaus.

Alvytės ir Eugenijaus Valuckų ūkis už pažangių technologijų taikymą buvo apdovanotas Žemės ūkio rūmų padėka, kurią įteikė vicepirmininkas Sigitas Dimaitis.

Nuotraukos iš renginio:[Best_Wordpress_Gallery id=”45″ gal_title=”2016-08-19″]