Žemdirbys, kurį visi vadina mokytoju

Šalyje žinomas ūkininkas, agronomas rokiškėnas Vytautas Šlikas švenčia 90 metų sukaktį. Rokiškio krašto muziejuje įvykusiame iškilmingame renginyje gerbiamą jubiliatą nuo visos LR žemės ūkio rūmų bendruomenės sveikino direktorius Sigitas Dimaitis.

Simboliška, kad artimiausi bičiuliai V.Šliką sveikino Rokiškio krašto muziejuje. Kodėl simboliška? Todėl, kad kai V.Šlikas buvo paskirtas dirbti Rokiškio kultūros namų vadovu, dabartinėje puošnumu stebinančioje muziejaus pagrindinėje salėje jis rado saugomus grūdus. Vytauto iniciatyva šis turtingas Rokiškio ir visos valstybės kultūros paveldas pradėjo keisti veidą ir dabar yra didžiausias rokiškėnų pasididžiavimas.

Sveikinti V.Šliko susirinko artimiausi jo bičiuliai. Kiekvienas iš jų V.Šliką vadino mokytoju. Įdomu, kad savo darbinę karjerą V.Šlikas iš tikrųjų pradėjo dirbdamas mokytoju.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis V.Šliką irgi vadino tiek kolega agronomu, tiek mokytoju: „Vienas maloniausių mano gyvenimo atradimų, kad jus pažinau. Įstrigo pirmieji susitikimai su jumis, kai į mane kreipėtės ieškodamas pagalbos ne sau, o kitiems žmonėms, augančiai jaunųjų ūkininkų kartai. Mane sužavėjo jūsų gyvenime patikrinti patarimai: nebijok, mokykis! Ačiū jums, kad ir mane daug ko išmokėte“.

LR Žemės ūkio rūmų direktoriaus Sigito Dimaičio pasitelktos poeto Justino Marcinkevičiaus eilės apie gimtąjį kaimą, apie įprastus ir nepaprastus darbus kaime, apie duonos riekę ir pieną, apie motinos glostančią ranką ir ramybę teikiantį tėvo žvilgsnį sujaudino V.Šliką. Juk tose eilėse ir buvo nupasakotas jo gyvenimas.

Kaip ir tinka pagrindinei šalies žemdirbių organizacijai, Žemės ūkio rūmai V.Šlikui nupynė ąžuolų vainiką ir apjuosė tautine juosta.

„Kai ŽŪR 2016 – aisiais šventė 90- ąjį jubiliejų, ŽŪR tarybai nekilo abejonių, kad mūsų organizacijos ordinas pirmiausia turėtų būti įteiktas jums. Ačiū jums už pagalbą, už svarbius patarimus“, – dėkojo S.Dimaitis.

Nuolatinę V.Šliko globą jaučia ir ŽŪR savivaldos organizatorė Rokiškio rajone, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos vicepirmininkė bei Ūkininkų sąjungos Rokiškio skyriaus pirmininkė Lina Meilutė- Datkūnienė.

V.Šliką sveikino rokiškėnai LR Seimo nariai: Raimundas Martinėlis ir Jonas Jarutis, Rokiškio meras Ramūnas Godeliauskas, Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, Rokiškio rajono ūkininkų organizacija, jaunieji ūkininkai ir daugybė kolegų, tarp kurių įspūdingiausiai atrodė net 15 buvusiųjų jo mokinių, kurie vėliau tapo ūkių vadovais.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.