ŽŪR iniciatyva „Auginu Lietuvai!“ Seime

Seime atidaryta nuotraukų paroda, kurioje užfiksuoti vaizdai iš Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos 2018 – aisiais vykdytos iniciatyvos „Auginu Lietuvai!“, skirtos Lietuvos šimtmečiui paminėti.  Priminsime, kad 2018 – aisiais  konkurso rengėjų bei rėmėjų lėšomis įvairių šalies rajonų ikimokyklinio ugdymo įstaigoms bei globos namams buvo padovanoti ir įrengti 54 šiltnamiai.

Darbai prasideda nuo idėjos

„Auginu Lietuvai“ projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą ir stiprinti motyvaciją.

Idėja labai dažnai būna daugelio darbų varomoji jėga. Būtent už idėją konkurso  „Auginu Lietuvai“ organizatoriams labiausiai dėkojo ir parodoje dalyvavusi Vilkaviškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grigelaitienė:  „Norėčiau padėkoti ŽŪR už idėją. Juk ir savo jėgomis galėjome daug ką nuveikti, surasti lėšų. Ačiū už dovanotą šiltnamį vaikų darželiui „Pasaka“ ir galimybe prisidėti prie projekto – Vilkaviškio rajono savivaldybės lėšomis įrengėme dar vieną šiltnamį kitai ikimokyklinio ugdymo įstaigai“.

Pasak skyriaus vedėjos, Vilkaviškio rajono savivaldybė pasiruošusi šį projektą tęsti – jeigu kiti vaikų darželiai norės tokių šiltnamių, tai savivaldybės administracija jų prašymus patenkins.

„Valstybei labai reikės žemės ūkio specialistų ir mes tikimės, kad šis projektas gal paskatins nors kelis vaikučius ateityje pasirinkti su žemės ūkiu susijusias profesijas“, – vylėsi L.Grigelaitienė.

Beje, atidarant nuotraukų parodą Seime, konkurso rengėjus, rėmėjus bei Seimo narius dainelėmis apie savo mylimą tėvynę džiugino būtent šiltnamį laimėjusio darželio „Pasaka“ vaikučiai.

Kolegei pritarė ir Lazdijų r. savivaldybės atstovai – Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Asta Zablackienė bei Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vyr. specialistas Saulius Pockevičius.

„Projekto „Auginu Lietuvai“ derlius akivaizdus. Lūkesčiai pasiteisino – savo akimis mačiau, kiek daug vaikučiams reiškė tokia dovana. Ačiū konkurso rengėjams už dovanotą šiltnamį. Dar 5 šiltnamius nupirko Lazdijų savivaldybė ir aprūpinome šiltnamiais visas rajone veikiančias ikimokyklinio ugdymo įstaigas“, – pasakojo A.Zablackienė.

Taip formuojasi pirmieji įgūdžiai

Parodą Seime atidaręs Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) pirmininkas Andriejus Stančikas prisiminė savo vaikystę Plungės rajone: „Suaugusiems atrodo, jog tai tarsi koks žaidimas, tačiau vaikams tai – labai svarbus darbas. Prisimenu savo vaikystę, kai savarankiškai sėdavome, keisdavomės sėklomis, nes tais laikais jų stigo. Taip formavosi mūsų pirmieji įgūdžiai, supratimas apie žemės ūkį“.

ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis pasidalino, kaip jam kilo projekto idėja.

„Dalyvavau žemdirbių renginyje Rokiškyje ir krito man į akis, kad vaikučiai svečius vaišino arbata, kuri buvo pagaminta iš mokyklos šiltnamyje jų užaugintų arbatžolių. Štai man ir kilo mintis – o jeigu tuo metu artėjusio valstybės atkūrimo100 – mečio proga pabandytume kiek įmanoma daugiau šiltnamių padovanoti būtent jauniausiems būsimiems mūsų valstybės piliečiams. ŽŪR taryba pritarė šiai idėjai ir prasidėjo rėmėjų paieška“, – pasakojo S.Dimaitis.

Jau dabar kai kurios ikimokyklinės įstaigos teiraujasi ar projektas bus tęsiamas.

„Manau, kad mūsų idėja tikrai turi būti tęsiama ir žinau, jog kai kurių rajonų savivaldybės šį projektą, gal jį kitaip pavadinusios, tęs. Iniciatyvos gali imtis ir seniūnijos, ir pačios ikimokyklinės įstaigos, juk ūkininkai ar kooperatyvai, rajonuose dirbančios įmonės tikrai turi galimybių suteikti tokią pagalbą“, – sakė S.Dimaitis.

Padėkojo projekto rengėjams ir rėmėjams

Parodos atidaryme dalyvavo Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis bei kiti parlamentarai, bei projekto rėmėjai. Projekto „Auginu Lietuvai“ informacinis rėmėjas – „Valstiečių laikraštis“.

Seimo KRK pirmininkas Andriejus Stančikas labiausiai prie projekto prisidėjusiems ŽŪR darbuotojams bei projekto rėmėjams įtaikė padėkas, o „Pasakos“ darželio vaikučiams – dovanėles ir krepšius Lietuvoje užaugintų obuolių.

Nuotraukų paroda apie projektą  „Auginu Lietuvai!“ Seimo II rūmų 3 a. galerijoje bus eksponuojama iki kovo 17 d.

[Best_Wordpress_Gallery id=”356″ gal_title=”2019_03_12″]