AKTUALU ūkininkams ir bičių laikytojams

Bičių laikytojai, norėdami gauti informaciją apie planuojamus purkšti profesionaliajam naudojimui skirtais augalų apsaugos produktais ar rapsų sėklos, apdorotos augalų apsaugos produktais pasėlių laukus, kurių sudėtyje yra tiametoksamo ar klotianidino, privalo Ūkinių gyvūnų registre atsinaujinti savo kontaktinius duomenis ir būtinai nurodyti teisingą telefono numerį ir elektroninio pašto adresą.

Siekdami atsinaujinti kontaktus, asmenys, laikantys bites, turi kreiptis į veterinarijos tarnybą arba atnaujinti savo kontaktus patys, jei turi suteiktus vartotojų prisijungimus Ūkinių gyvūnų registre (https://www.vic.lt:8102/pls/gris/kl_main.pirmas).

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris bei elektroninio pašto adresas) Ūkinių gyvūnų registre turi būti atnaujinami (patikslinami) kasmet, nes kitaip bitininkų nepasieks informacija apie numatomus vykdyti žemės ūkio naudmenų purškimus.

Žemės naudotojas, besirengiantis purkšti žydinčius augalus, profesionaliajam naudojimui skirtais augalų apsaugos produktais ar sėti rapsų sėklą, apdorotą augalų apsaugos produktais, kurių sudėtyje yra tiametoksamo ar klotianidino, turėdamas galimybę naudotis elektronine bankininkyste pats prisijungęs prie PPIS (http://paseliai.vic.lt pasirinkęs „Purškimų registravimas“) arba padedamas seniūnijos darbuotojo, atsakingo už pasėlių deklaravimą, privalo ne vėliau kaip prieš 2 kalendorines dienas pranešti apie planuojamą purškimą profesionaliajam naudojimui skirtais augalų apsaugos produktais ar rapsų sėklos, apdorotos augalų apsaugos produktais, kurių sudėtyje yra tiametoksamo ar klotianidino, sėją.

Žemės naudotojas pranešime apie planuojamą purškimą ar rapsų sėklos sėją PPIS nurodo fizinio arba juridinio asmens kontaktinį telefono numerį, planuojamo purškimo ar rapsų sėklos sėjos datą, laiką (pradžią ir pabaigą), vietą (savivaldybė, seniūnija, vietovė), augalų pavadinimą, augalų apsaugos produkto pavadinimą ar augalų apsaugos produkto, kuriuo apdorota sėkla, pavadinimą.

Gavęs pranešimą apie planuojamą purškimą ar rapsų sėklos sėją, ŽŪIKVC nedelsdamas (ne vėliau kaip per 2 val.) suformuoja ir išsiunčia mobiliuoju telefonu SMS ir (ar) elektroniniu paštu pranešimą bičių laikytojams, kurie laiko bites 2,5 km atstumu nuo purškiamo žemės sklypo ar kito ploto ribos arba žemės sklypo ar kito ploto, kuriame bus sėjama rapsų sėkla, ribos.

Jei žemės naudotojas pranešime nurodytą dieną purškimo nevykdys ar nesės rapsų, jis nedelsdamas privalo paskelbti per PPIS apie planuojamo purškimo ar rapsų sėjos atšaukimą. Savo ruožtu ŽŪIKVC informuoja bičių laikytojus apie purškimo ar sėjos atšaukimą.

Pranešime bičių laikytojams nurodoma planuojamo purškimo ar sėjos, jei bus sėjama rapsų sėkla, data, laikas (pradžia ir pabaiga), fizinio asmens vardas, pavardė ar juridinio asmens pavadinimas, vieta, augalų pavadinimas, augalų apsaugos produkto pavadinimas, augalų apsaugos produkto, kuriuo apdorota sėkla, pavadinimas, žemės naudotojo kontaktinio telefono numeris.

Kur bitininkai gali pamatyti planuojamus purkšti profesionaliajam naudojimui skirtais augalų apsaugos produktais laukus?

ŽŪIKVC interneto svetainės www.vic.lt skiltyje „Žemėlapiai“  (http://zuikvc.maps.arcgis.com/home/index.html) viešai skelbiama informacija apie planuojamus žydinčių augalų purškimus profesionaliajam naudojimui skirtais augalų apsaugos produktais ir rapsų sėklos, apdorotos augalų apsaugos produktais, kurių sudėtyje yra tiametoksamo ar klotianidino, sėją.

Žemėlapyje ŽŪIKVC pažymi purškimo profesionaliajam naudojimui skirtais augalų apsaugos produktais ar rapsų sėklos, apdorotos augalų apsaugos produktais, kurių sudėtyje yra tiametoksamo ar klotianidino, sėjos datą, laiką (pradžią ir pabaigą), vietą, augalų apsaugos produkto pavadinimą ar augalų apsaugos produkto, kuriuo apdorota rapsų sėkla, pavadinimą. Informacija apie rapsų sėklos, apdorotos augalų apsaugos produktais, kurių sudėtyje yra tiametoksamo ar klotianidino, sėją žemėlapyje matoma 12 mėnesių nuo informacijos apie sėją pateikimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.