LMŽSA metinė konferencija

Gruodžio 6 d. įvyko Lietuvos miško ir žemės savininkų organizuota konferencija „Miškas-žmogui, žmogus-miškui“ bei „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2019” konkurso rezultatų apžvalga ir apdovanojimai.

Iki š.m. spalio 20 dienos konkursui buvo pasiūlytos 107 miško valdos. Pagal 2017 metais patvirtintus „Pavyzdingai tvarkomos valdos neatitiko konkurso reikalavimo-būti tvarkomomis savininko ne mažiau kaip 5 metus. Kadangi kai kurie savininkai pasiūlė po kelias valdas, vadovaujantis tais pačiais nuostatais, buvo atrinkta po vieną valdą, taigi viso nuo spalio 20 iki lapkričio 11 dienos buvo apžiūrėtos ir įvertintos 84 valdos visoje Lietuvoje.

Valdų apžiūroje dalyvavo LMŽSA atstovai, VMT pareigūnai, kai kurių valdų apžiūrose dalyvavo ir patys savininkai. Džiugu, jog šiais metais valda-konkurso nugalėtoja gavo itin aukštą-45 balų įvertinimą, tai rodo, kad privati miškininkystė kiekvienais metais kelia vis aukštesnę kartelę. Dvidešimt, šiandieninių nominuotų, gali aukštai iškelta galva priimti jiems skirtus sveikinimus ir apdovanojimus, nes tokie valdų įvertinimai rodo, jog neužtenka tik laiku ir tinkamai vykdyti miško atkūrimo, kirtimo darbus, saugoti riboženklius ar vykdyti savanoriškus aplinkosauginius reikalavimus. Šie miško savininkai, visiškai nepriklausomai nuo valdos dydžio, į jas įdėjo nenusakomą kiekį meilės, darbo ir laiko, dažnai į miško tvarkymą įtraukdami ištisas šeimos kartas.

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos pirmininkas dr. Algis Gaižutis nuoširdžiai dėkojo visiems  valdų savininkams bei tiems, kurie pasiūlė dalyvauti konkurse, ir tiems, kurie vertino valdas – pareigūnams ir LMŽSA atstovams.

KONKURSO NUGALĖTOJAI:

I-osios vietos nugalėtojas – Juozas Aleškevičius – 45 balai

ĮMONĖS:

1.UAB „Dzūkijos mediena“ – 43 balai.

2.UAB „Dzūko miškas ir mediena” – 35 balai.

3. UAB „Medžio projektas” – 30 balų.

FIZINIAI ASMENYS. Plotas iki 5 ha.:

1. Vytautas Graževičius – 44 balai.

2. Vaidas Vaičiukynas – 39 balai.

3. Darius Ševelis – 37 balai.

FIZINIAI ASMENYS. Plotas 5 ha ir daugiau:

1. Arvydas Sparnauskas – 34 balai.

2. Saulius Gedminas – 30 balų.

3. Ona Lukoševičienė – 30 balų.

APSKRIČIŲ NUGALĖTOJAI:

1. ALYTAUS – Audronė Pašukonienė, 32 balai.

2. KAUNO – Stasė Pugačiauskaitė, 29 balai.

3. KLAIPĖDOS – Adžius Mereckis, 32 balai.

4. MARIJAMPOLĖS – Vytautas Kazlauskas, 26 balai.

5. PANEVĖŽIO – Egidijus Totorius, 30 balų.

6. ŠIAULIŲ – Bronius Astrauskas, 27 balai.

7. TAURAGĖS – Alvydas Stragauskis, 30 balų.

8. TELŠIŲ – Vilius Merkys, 23 balai.

9. UTENOS – UAB „Kestarolis”, 27 balai.

10. VILNIAUS – Arūnas Dzedzevičius – 31 balas.

 

LMŽSA informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.