2023 m. birželio 29 d. įvyko pirmasis projekto Erasmus + partnerių susitikimas pagal projektą „Gyvulininkystė ir „vienos sveikatos“ metodas: daugiadisciplininės technikų profesinio mokymo sistemos link“ (trumpinys LIVET) , kuriame dalyvavo šešių šalių atstovai: Perudžos universiteto (Italija), Cesar žemės ūkio ir kaimo plėtros centro (Italija), politechnikos instituto UniLasalle (Prancūzija), Normandijos regioninių žemės ūkio rūmų (Prancūzija), Nienburgo žemės ūkio technikos centro (Vokietija), Klužo-Napokos žemės ūkio mokslų ir veterinarijos universiteto (Rumunija), Latvijos biomokslų ir technologijų universiteto (Latvija), Latvijos ūkininkų sąjungos (Latvija), Aukštaitijos profesinio rengimo centro (Lietuva) bei Lietuvos žemės ūkio rūmų atstovai.
Trumpai apie projektą
„Viena sveikata“ – tai koncepcija, kurią iš pradžių propagavo Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija ir Pasaulio sveikatos organizacija ir kuria siekiama suvienyti jėgas kovojant su visuomenės sveikatai kylančiomis grėsmėmis, kylančias dėl gyvūnų, žmonių ir aplinkos sąveikos. COVID-19 pandemija dar kartą parodė, kokią gyvūnų, žmonių ir sveikatos sąveika turi svarbą infekcinių ligų atsiradimui. Nors ne visos zoonozės (ligos, kurios gali būti perduodamos žmonėms iš gyvūnų) sukelia pandemijas, dauguma pandemijų yra zoonozinės kilmės, o žinios apie jas lemiančius veiksnius su jomis susijusių veiksnių pažinimas turi būti prevencijos strategijų pagrindas. Tačiau iki šiol šis metodas buvo taikomas tik platesniu mastu, politikos lygmeniu ir akademinėje bendruomenėje, o moksliniuose tyrimuose, trūksta informacijos apie žemės ūkio profesinį mokymą ir į darbuotojus, kurie iš tikrųjų turėtų naudotis šia „vienos sveikatos“ koncepcija dirbdami su gyvūnais ir aplinka. Projektas LIVET siekia sukurti ir išbandyti naujovišką profesinio mokymo programą, atitinkančią 5 EKS lygį, kurioje daugiausia dėmesio skiriama praktiniam „vienos sveikatos“ principų taikymui gyvulininkystės sektoriuje.
Projekto metu bus parengtas masinis atviras internetinis kursas apie „vienos sveikatos“ principo taikymą gyvulininkystės sektoriuje, trys specializacijos kursai apie gyvūnų gerovę, zoonozes ir antimikrobinių medžiagų vartojimą bei atsparumą; suorganizuota rudens mokykla apie „vienos sveikatos“ principų taikymą, atsparumo įgūdžius ir integruotos rizikos valdymą bei 60-ties besimokančiųjų integruoto mokymosi darbo vietoje laikotarpis. Projekto metu taip pat bus sukurta nauja „vienos sveikatos“ principais grįsta programa, bus sukurtas konsultantų kvalifikacijos profilis ir su šiuo profiliu susijusi profesinio mokymo programa.
Projekto tikslinės grupės – žemės ūkio mokyklų absolventai, profesinio mokymo įstaigų mokiniai, žemės ūkio ar veterinarijos mokslų bakalauro studijų studentai, ūkių patarėjai, konsultantai, technikai ar gyvulininkystės ūkių prižiūrėtojai ir specializuoti gyvulininkystės sektoriaus darbuotojai.