Tarptautinė patirtis „Atsparumas pienininkystei“ projekte

Balandžio 9-12 dienomis lietuvių delegacija, dalyvaujanti „Horizontas2020“ „Atsparumas pienininkystei“ projekte, aplankė ne vieną baskų ūkininkų, užsiimančių pienine gyvulininkyste ūkį, dalyvavo diskusijose ir lankėsi genetikos centre.

„Įsitikinome savo akimis, koks dėmesys skiriamas žinioms, aukštai produkcijos kokybei, dalyvavimui kooperatyvo veikloje, trumposios maisto grandinės skatinimui ir plėtrai. Ūkiuose puikus darbo organizavimas ir personalo valdymas. Apsilankėme ir Aberekino dirbtinio apvaisinimo centre Derio mieste, kuris dar nuo devintojo dešimtmečio yra genetikos pradininkas. Mintys ir patirti įspūdžiai dar turi susigulėti, o tada, manau, visi projekto dalyviai, kurie dalyvavo išvykoje, pasidalins savo mintimis ir įžvalgomis. Tikrai parsivežėme įdomių patirčių, naudingų idėjų ir tikiuosi visi supratome, kad akiračio plėtra, diskusijos ne tik su savo šalies ūkininkais, konsultantais ir mokslininkais, bet ir su užsienio partneriais – puiki galimybė susipažinti su kitų šalių patirtimis ir įžvalgomis “, – sako ŽŪR pirmininkas dr. Arūnas Svitojus.

Projekto tikslas – išspręsti skubias tvarumo problemas, su kuriomis susiduria pieno gamintojai. Svarbus aspektas, kad projekte dalyvauja ne tik ūkininkai, bet ir mokslininkai bei konsultantai.

2021 m. startavęs projektas „Horizontas2020“ „Atsparumas pienininkystei“ (angl. „Resilience For Dairy“ arba „R4D“), kuriame dalyvauja Lietuvos žemės ūkio rūmai drauge su partneriais iš 14 šalių – Prancūzijos, Danijos, Liuksemburgo, Vengrijos, Jungtinės Karalystės, Belgijos, Ispanijos, Italijos, Suomijos, Lenkijos, Airijos, Vokietijos, Slovėnijos, Nyderlandų, jau eina į pabaigą. Šį kartą 10 ūkininkų iš Lietuvos lankėsi Baskijoje.